+++ +++
+++ +++
+++ +++

GİB Gelir İdaresi Başkanlığı 6552 Kanun kapsamında faiz nasıl iptal edilir ? Trafik ceza faizleri nasıl silinir ? Trafik cezası nasıl iptal edilir ? Eski araba vergilerinin faizleri nasıl iptal edilir, işte detayları...

 

 

Torba Yasa da onaylanarak yürürlüğe giren 6552 sayılı kanun kapsamında vatandaşların trafik cezaları, araba vergileri gibi önceden kalan borçlarına ait ceza ve faizlerin nasıl iptal edileceği konusunda bilgilendirmek için hazırlanan yazımızda detayları öğrenebilirsiniz.

Öncelikle geleneksel yani önceden kalan yöntem var. Vergi borcunuzun yada idari para cezasının bağlı bulunduğu Vergi Dairesine gidilerek bu hususla ilgili başvuruda bulunarak faizin iptali ve ödemede bulunabilirsiniz.

Cezanın kesildiği muhitte değilsiniz veya arabanın tescil edildiği yerde değilsiniz bu halde nasıl ödeme yapılabilir ?

Vergi Dairesine gitmeden trafik cezası faizi veya araba vergisinin gecikme faiz ve cezalar nasıl iptal edilir ?

Gelir İdaresi Başkanlığının resmi sitesi üzerinden işlemler yapılabilmektedir. 6552 Sayılı Kanun vergide fırsat zamanı bilgilendirme ve başvuru linkine tıklayarak işlemler başlıyor. İnternet Vergi Dairesi sayfası açılınca bu sayfa üzerinden 6552 başvuru ve ödeme seçeneği tıklanır.

6552 Sayılı Kanun Kapsamında Borç Yapılandırma ve Kredi Kartı ile Ödeme İşlemleri sayfası açılınca buradan 2 numaralı butonda bulunan T.C. Kimlik numaram ve diğer kimlik bilgilerim ile giriş yapıpı 6552 sayılı kanun kapsamında başvuru yapmak ve/veya yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum seçeneği tıklanır.

Son olarak 6552 Sayılı Kanun Kapsamında Borç Yapılandırma ve Kredi Kartı ile Ödeme İşlemleri sayfasından gerekli adımları takip ederek önce yapılandırılması daha sonrada ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.

 
Kaynak: Haber Kaynağı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Trafik Afişler

ehliyet yen

SÜRÜCÜ BELGESİ İŞLEMLERİ 
Yeni tip sürücü belgesi almak, değiştirmek ve yenilemek isteyenler, EGM’nin surucurandevu.egm.gov.tr internet adresinden istedikleri trafik tescil birimlerinden randevu alabilirler.

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Üye Girişi

Kimler Online

100 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Çocuklar İçin

egm cocuk

Trafikte Sorumluluk Hareketi

trfsorumharekat

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 5

Dün 19

Bu Hafta 85

Bu Ay 296

Toplam 11943

Video Albümü

Ziyaretçi Defteri

Trafik eğitimi adına güzel bir site olmuş yeni olmasına rağmen fena değil içeriğin zenginleşmesini istiyorum. Elinize sağlık.

TRT Radyo Programları

Open in new window