+++ +++
+++ +++
+++ +++

Akıllı telefonlarla entegre edilmiş akıllı saatleri gördük. Gelişen teknolojiden hayatımızın vazgeçilmezleri otomobiller de faydalanıyor. Özellikle otomatik park sistemi, park sorunu yaşayanların imdadına yetişiyor.Elbette otomobiliniz için yer ararken kaybettiğiniz zamanı düşünürsek, bu konuda pek de yardımcı olduğunu söyleyemeyiz.

BMW'nin geliştirdiği yeni sistem ise tamamen buna odaklı…Akıllı saat yardımıyla otomobilinizi uzaktan dahi park etmek mümkün olabiliyor.Otomobilin etrafında bulunan sensörler size saatinizden araca ne kadar yakınlaştığınızı dahi gösterebiliyor.4 farklı sensörün yer aldığı araç bu sensörler yardımıyla etraftaki cisimleri anında tespit edebiliyor.Bu da aniden park alanında aracın yoluna çıkabilecek öğeleri de algılayabildiği anlamına gelirken, sistem böyle bir durumda hızlı tepki vererek olası kazayı engelliyor.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Trafik Afişler

ehliyet yen

SÜRÜCÜ BELGESİ İŞLEMLERİ 
Yeni tip sürücü belgesi almak, değiştirmek ve yenilemek isteyenler, EGM’nin surucurandevu.egm.gov.tr internet adresinden istedikleri trafik tescil birimlerinden randevu alabilirler.

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Üye Girişi

Kimler Online

97 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Çocuklar İçin

egm cocuk

Trafikte Sorumluluk Hareketi

trfsorumharekat

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 5

Dün 19

Bu Hafta 85

Bu Ay 296

Toplam 11943

Video Albümü

Ziyaretçi Defteri

Trafik eğitimi adına güzel bir site olmuş yeni olmasına rağmen fena değil içeriğin zenginleşmesini istiyorum. Elinize sağlık.

TRT Radyo Programları

Open in new window